Ředitel Willibrord-Gymnasia v Emmerichu je už pět let v pracovní neschopnosti. Přesto byl před 1,5 rokem jmenován i šéfem Andreas-Vesalius-Gymnasia ve Weselu – do služby tam ale dosud nenastoupil. Podle deníku DIE WELT úřady mluví o „výjimečném a složitém“ případu a dočasném řešení. Jde už o druhý skandál s dlouhodobou neschopenkou pedagoga v regionu.
Bezirksregierung uvádí, že šlo o přechodné opatření pro podporu zotavení: služební zařazení na bližší školu mělo usnadnit postupný návrat. Ředitel byl opakovaně na posudkových prohlídkách; rozhodování se opírá o závěry amtsärztů. Úřad zdůrazňuje, že nejde o stejný typ pochybení jako v jiném, medializovaném případě.
Nedávno vyšel najevo případ učitelky z Berufskolleg Wesel, která byla 16 let v pracovní neschopnosti a teprve letos prošla první prohlídkou u posudkového lékaře (amtsärztlicher Untersuchung), o kterém informovaly nemeckeckezpravy.cz ZDE. Soudní spory o povinnost vyšetření prohrála. Úřad tvrdí, že příběh ředitele je odlišný právě díky opakovaným lékařským kontrolám a jinému úředníkovi, který případ zpracovával (sachbearbeiterovi).