Dubiózní korespondent německého deníku DIE WELT z Prahy obviňuje českou policii z pozdního zásahu proti šílenému střelci

Dne 21.12. 2023 došlo k tragické události na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, o které informovala snad všechna důležitá světová média, včetně těch německých. O šíleném střelci Davidovi K. informoval průběžně z Prahy rovněž i korespondent německého deníku DIE WELT Dušan Závada. Pomineme-li jeho poměrně špatnou němčinu se silným českým přízvukem, který ale německým posluchačům může v dané chvíli dodat pocit autentičnosti, dopouštěl se ve svých komentářích řady spekulací, ne-li přímo dezinformací.

Německé diváky Závada například informoval o tom, že Policie České republiky měla informace z dopisu vraha o tom, že jede do Prahy spáchat sebevraždu, ale na samotném místě činu byla ale podle korespondenta Závady pozdě. Závada se domnívá, že Policie mohla vraha (kterého mimochodem již jmenuje i plným jménem) zadržet na samotné fakultě, ale nešťastně na něho čekala na jiném místě v ulici Celetná. Dále informoval např. o tom, že po celé Praze teď Policie ČR hledá přítelkyni pachatele, neboť podle nějakých zpráv ze sociálních panuje obava, že by mohla být eventuálně rovněž ozbrojená.

Když se ho německý moderátor ptá na počet obětí, tak Závada informuje německé diváky o tom, že Policie ČR radši z profylaktických důvodů uvádí, že obětí je více než 15.

Takže na rozdíl od vyjádření nejvyšších českých představitelů o profesionálnosti zásahu všech složek IZS musí nyní německých posluchač nabýt dojmu, že Policie ČR zasáhla pozdě a protože ani neví, kolik je obětí, tak radši preventivně jejich počet navyšuje.

GOOD JOB Závada

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.