Glosa z Čech k 18. lednu 2021

To, že Němci mají podobné problémy s IT systémy, mající zaručovat rychlé a bezproblémové přihlášení se do pořadníku na očkovací vakcínu překvapí jen toho, kdo není blíže obeznámen s úrovní digitalizace veřejné správy v této zemi. Rovněž u nás digitalizace veřejné správy pokulhává za těmi nejlepšími, jako je např. Estonsko.

Nicméně Němci se alespoň snaží poučit. Mike Lingenfelser, korespondent veřejnoprávní televizní stanice ARD v Tel Avivu, vysvětloval, proč se Izraelcům daří proočkovat tak vysoké procento své populace. A jeden z důvodů prý je také fakt, že digitalizace zdravotního systému je natolik pokročilá a vyspělá, že zdravotní pojišťovny byly schopny během deseti minut z centralizované databáze sestavit potřebné seznamy pro nejohroženější skupiny obyvatelstva a rozeslat i pozvánky s termíny očkování. Izrael prý rovněž také poněkud „sportovněji“ bere problematiku ochrany osobních dat.

V České republice nebyla Babišova vláda schopna, podobně jako v Německu, zajistit bezproblémové přihlášení seniorů nad 80 let do očkovacího pořadníkového systému. A jak na to reaguje neschopný Babiš? No přeci tak, že zmocněnce pro digitalizaci, který vše zpackal, navrhnul vyznamenat vysokým státním vyznamenáním. Tak a pak se divme, že i samotní Němci nás považují za nebezpečné sousedy.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Kategorie