Glosa z Čech k 25. únoru 2021

Tak, a to, co se symptomaticky ukazovalo v náznacích po celý minulý rok, se nyní projevilo v celé své nahotě. K dnešnímu dni nám Izrael poskytl 5. 000 dávek vakcín jako dar, vyprošený již opravdu zoufalým českým premiérem Babišem.  V nejbližších dnech se dá očekávat i nutnost převozu českých pacientů do německých nemocnic. Jednou větou vyjádřeno, český stát boj s pandemií Covid-19 absolutně nezvládá a začíná spoléhat na zahraničí. Nebývala ostuda a megaselhání. A to v prvé řadě premiéra Babiše.

To ale není pro rozumně uvažujícího člověka překvapením. Spíše je k zamyšlení, jak je možné, že má Babiš neustále téměř třetinovou podporu potencionálních voličů? Jak je možné, že ti toto kolosální selhání vidět nechtějí? Přičemž mnozí jsou velmi vzdělaní a úspěšní lidé.

A hlavně, jak je možné, že český národ není schopen vygenerovat premiéra, který nekrade, má morální kredit a současně i „umí“ politiku, a ještě lépe i ekonomii?

Jistě. Tato země prakticky od roku 1938 neprochází standartním západním společenským vývojem a lidem byla minimálně 3x zlomena páteř. Během nacistické okupace, za komunismu a poté v porevolučním období, kdy v rámci klausovského morálního zatemnění docházelo k obrovským majetkovým přesunům a krádežím, nikdy nepotrestaným. Asi opravdu nejsme úplně normální a nemusíme se jen dívat důsledky této nenormality třeba ve formě nefunkčního právního státu. Koneckonců v českém smradlavém bahně se potácí i náš fotbal. A současná opozice nenabízí ani náhodou náznak pozitivního řešení. A navíc už se Češi zapomněli i modlit.

Ve chvílích nejtěžších se už člověk ale může opravdu obrátit jen k našim svatým a proto prosme.

Svatý Václave, oroduj za nás a nenech zahynouti nám i budoucím.

A nebo si začneme pomáhat sami, nezávisle na vládě a vytvoříme dobrovolnické útvary na boj s pandemií. Vše si sami nakoupíme, ochranné pomůcky, vakcíny, zorganizujeme logistiku, vytovříme trasovací aplikace a tak se i sami zachráníme. Bez ohledu na neschoného Babiše a jeho ochranné ruky sprosťáka Zemana.