Neuvěřitelné, ale nejspíše pravdivé. Na některých německých velvyslanectvích na Blízkém východě panovala (či možná pořád panuje) neuvěřitelná korupce

V televizním diskuzní show moderované Markusem Lanzem   probíhala zpočátku poklidná diskuze o řešení současné migrační krize v Německu. Svůj příběh vyprávěl i nově zvolený starosta Ostelsheimu ( Bádensko-Württembersko) Ryyan Alshebl, který se v roce 2015 dostal s velkou uprchlickou vlnou ze Sýrie do Turecka, do Řecka a nakonec do Německa. Po vylíčení strastiplné uprchlické anabáze najednou všechny další účastníky diskuze, a zejména moderátora Lanze šokoval tvrzením, že německé velvyslanectví v Bejrútu prodávalo termíny pro přijetí  na konzulátě a panuje tam korupce.

Moderátor Lanz se starosty Alshebla nejdříve vyptával, proč nezkusil legální vycestování ze Sýrie přes německé velvyslanectví. Ten mu odpověděl, že vůbec nedostal šanci, neboť mu ani nebylo umožněno dostat na německém velvyslanectví v Bejrútu nějaký termín pro přijetí. Za přidělení termínu na velvyslanectví se prý totiž musí platit (ca 400 EUR). Čekací doby jsou prý na velvyslanectví již rozdány minimálně na dva roky dopředu. A s ironickým úsměvem, přidal doušku, že o korupci na německém velvyslanectví v Bejrútu, ale nejenom tam by se mohl udělat separátní pořad.   (viz. video 15:20min).

https://www.zdf.de/gesellschaft/markus-lanz/markus-lanz-vom-24-oktober-2023-100.html

Šokovaní němečtí účastníci diskuze tomu nemohli vůbec uvěřit, jak je toto na německém velvyslanectví možné. A přizvaný expert na migraci, Gerald Knaus (autor uprchlického dealu Merklové s Erdoganem) se snažil toto podezření zmírnit tím, že se nejedná o velvyslanectví, ale platby nějakým privátním firmám, které mohou termín na velvyslanectví zprostředkovat. Nicméně starosta Alshebl opět zopakoval, že je to sice možné, ale fakt je, že za termíny se musí platit. Politik z CDU, Paul Ziemiak (bývalý generální sekretář CDU) se rozohnil a prohlásil, že toto téma nesmí zapadnou, ale musí se řešit na německém ministerstvu zahraničí.

Tak, uvidíme, jestli si Němci korupci na svých velvyslanectvích vyřeší, když se – a to je ta ironie osudu – s plnou vervou své morální nadřazenosti opřeli do Poláků, u kterých byl podobný skandál odhalen několik týdnů před tímto pořadem.

Pro úplnost je nutno ještě dodat, že starosta Alshebl popisoval situaci kolem roku 2015, když se snažil přemístit do Německa. 22

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.