Bavorsko zaznamenává stále více koronavirových úmrtí již plně očkovaných lidí

Podle údajů Státního zdravotního úřadu je mezi koronavirovými úmrtími v Bavorsku stále větší podíl již kompletně očkovaných osob. V říjnu to bylo 30 procent. Korona však nemusí být nutně příčinou smrti, aby bylo považováno úmrtí za koronavirové úmrtí. Mnoho zemřelých mělo i jiné nemoci.

108 z celkem 372 potvrzených úmrtí bylo naočkováno oběma vakcínami, jak úřad Erlangen oznámil v reakci na žádost DPA. V prvním listopadovém týdnu byl podíl o něco nižší, dobrých 26 procent – ​​23 z 88 úmrtí na koronavirus bylo plně proočkovaných.

Nemocnice také v posledních týdnech hlásily nárůst počtu plně očkovaných pacientů na jednotce intenzivní péče. LGL však zdůraznila, že čísla by měla být interpretována opatrně: Koronavirové oběti zahrnují ty, kteří byli infikováni virem. To ale neznamená, že Korona je také nutně příčinou smrti. Většina osob zemřelých na koronavirus byla ve věku 80 let a více, a proto mnozí trpěli také jinými nemocemi. Úmrtí po předchozích onemocněních však podle LGL není možné vyhodnotit.

Starší lidé očkovaní již dříve – klesající ochrana očkování?

LGL rovněž poukázala na to, že na začátku roku byli očkováni zejména starší lidé. To zvyšuje riziko snížení imunity. Proto je přeočkování obzvláště důležité.

Aktuální údaje o podílu plně očkovaných mezi úmrtími na koronavirus ve druhém listopadovém týdnu ještě v neděli 14.11.2021 nebyly k dispozici. Je ale jasné, že počet úmrtí v Bavorsku stoupá stejně rychle jako počet nakažených.

Incidence je aktuálně v Německu 289 a v Bavorsku 454. Podle dashboardu bayern.de je však incidence mezi neočkovanými 953,2 a mezi očkovanými 97.

Podle portálu Corona Univerzity Ludwiga Maximilianse v Mnichově bylo za posledních sedm dní ve Svobodném státě hlášeno 309 úmrtí, což je více než dvojnásobek ve srovnání s polovinou října.