Glosa z Čech k 19. dubnu 2021

Největším skandálem na aktuálně provalené zpravodajské akci GRU ve Vrběticích není ani tak akce samotná. Na skutečnost, že na území České republiky operují ruští zpravodajci upozorňují pravidelně ve svých výročních zprávách všechny české zpravodajské služby, zejména BIS a Vojenské zpravodajství.

Naprosto šokující skutečností je mlčení prezidenta naší republiky, rusofilního Miloše Zemana a jeho hradní kliky, zejména jeho ruské spojky, napojené na firmu LUKOIL, kšeftaře Martina Nejedlého.

Otázkou je, proč nyní Zeman mlčí, proč se veřejně nezastane premiéra Babiše a ministra Hamáčka? Proč se nepostaví za český lid a Českou republiku, ohrožených ruskou agresivní hybridní válkou?

Pro milovníky a voliče svého postkomunistického mocichtivého Zemana by to mohlo vypadat jako mlčení moudrého státníka, který se chce nejdříve seznámit se všemi důkazy a poté teprve vystoupit.

Pokud si ale sesumarizujeme rány, které nyní veřejně Zeman obdržel, je zřejmé, že se nachází v nezáviděníhodné situaci. Jím vysmívané zpravodajské služby, zejména BIS včele s panem Koudelkou najednou přinášejí informace, které nelze jen tak lehkovážně smést ze stolu, dost možná, že v případu hraje roli i policejní vyšetřování NCOZ, kterou doposud Zeman jako instituci nenapadal. Ale ještě větší ranou je reakce Babiše a Havlíčka, kteří nyní nechtějí připustit ROSATOM do bezpečnostního řízení. Tím se Zemanovi začíná hroutit celá jeho finančně oligarchická konstrukce.

Dost možná, že jeho aktivita z minulého roku, kdy chtěl nachytat Koudelku na švestkách tím, že po něm chtěl seznamy živých zpravodajských akcí (tento web informoval ve své prosincové Glose z Čech), včetně seznamu ruských zpravodajců do nich zapojených, již tenkrát směřovala k (po)zastavení vyšetřování ve Vrběticích a umožnění účasti ROSATOMU na dalším výběrovém řízení pro dostavbu DUKOVAN.

 Pokud by ale toto byla pravda a Zeman již v prosinci minulého roku informace o Vrběticích, včetně zapojení ruské GRU měl k dispozici, znamenalo by to pouze jediné. A to, že Zeman je křišťálově čistý vlastizrádce. Nyní v okamžiku, kdy informace možná měly již proniknout na veřejnost, hrdinně vystoupili Babiš s Hamáčkem, neboť jim již nic jiného nezbývalo, vše ostatní by byla jejich politická sebevražda.

V případě Novičku přispěchalo tenkrát na pomoc Zemanovi Vojenské zpravodajství, které na rozdíl od BIS poskytlo Zemanovi munici pro jeho relativizaci případu ve prospěch ruské strany. Uvidíme, s čím Zeman v neděli 18. 4. 2021 vystoupí a zdali i v případě Vrbětic nebude chtít použít stejnou metodu.

Buď, jak buď, jak se říká i současné mlčení je forma komunikace a v případě Zemana o to výmluvnější.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.