Nejenom Zeman, Tvrdík a Nejedlý lezou Číně do zadního otvoru, Němci také.

Tchaj-wan poslal do Německa milion obličejových masek. Německé úřady však nechtějí veřejně vyjádřit vděčnost. Zdá se, že se příliš obávají toho, že by mohly Čínu rozzlobit.

Zatímco svět je zaneprázdněn bojem proti pandemii, Čína se snaží upoutat pozornost tím, že využívá situaci pro svou propagandu a žádá vděčnost od jiných zemí. Peking je odhodlaný stát sám v centru pozornosti. Mezinárodní společenství by nemělo chválit nikoho jiného než Čínu, zejména ne Tchaj-wan.

Začátkem tohoto týdne dorazilo na letiště ve Frankfurtu milion tchajwanských obličejových masek. Když však mluvčí vlády Steffen Seibert a mluvčí ministerstva zahraničí Maria Adebahr  na tiskové konferenci ohledně této zásilky dotazováni, vyhnuli se tomu, aby zdůraznili, že dárcovskou zemí byl Tchaj-wan. Místo toho pouze obecně poděkovali „jiným zemím“ za poskytnutí masek.

Navzdory zjevnému úspěchu Tchaj-wanu v boji proti epidemii koronaviru a její štědrosti vůči jiným zemím se mnozí zdráhají problém řešit otevřeně. Proč? Protože vědí, že by to rozčílilo Čínu. Úspěch Tchaj-wanu je způsoben nedůvěrou k autoritářským opatřením v Číně. Země se dokázala vypořádat s epidemií, aniž by způsobila paniku ve společnosti skrze drakonické bariéry. Protože však Čína odmítá povolit Tchaj-wanu, aby se připojil k WHO, nemůže tato země v rámci organizace poskytnout podporu.

Představte si, že Tchaj-wan by mohl WHO použít jako platformu pro sdílení svých zkušeností se světem. Co by se stalo? Pro Čínu by to samozřejmě byla facka. Pokud by byl Tchaj-wan součástí Světové zdravotnické organizace, bylo by možné zachránit bezpočet životů.

Svět by měl přestat lézt Číně do zadní části těla.

Celý článek v originále k přečtení zde.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.