Stuttgart – kdo to vlastně raboval?

V noci ze soboty 21.6.2020 na neděli došlo v Stuttgartu k doposud v Německu nevídaným scénám. Pouliční plebs atakoval policisty, rozbíjel výlohy a raboval obchody. 24 osob bylo zatčeno (z toho 12 německých státních příslušníků), z celkového počtu asi 500 převážně mladistvých mužských agresivních účastníků této noční „párty“.

Ano, „párty“, neboť tak se snažily některé německé deníky (třeba die Welt) vysvětlit, kdo se na nočních výtržnostech podílel. Prý se jednalo o účastníky nějaké párty, převážně prý z levicového spektra. Vše se mělo strhnout poté, co se policisté snažili zkontrolovat zdrogovaného mladíka.

V podstatě vzápětí se ale v komentářích pod články začali čtenáři pobouřeně ozývat, že se mělo jednat převáženě o arabské mladíky. To se ale asi nehodí oficiálním vládním místům do politického „krámu“, proto můžeme s lehkým ironickým napětím sledovat, jaké oficiální omluvy a komentáře ze strany německých politických elit (zejména zeleno-červených) přijdou. Nejspíše ale vše vyprovokovala policie..a nebo snad ne?…

Svůj názor si můžete udělat při shlédnutí přiloženého videa…a nepřeslechněte výkřiky Alláhu akbar…

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Kategorie